Aktualności Lean

 

O Excelu i systemowym działaniu w doskonaleniu – zapis wideo prelekcji konferencji Produkcja Lean

 Dodano: 2018-10-20
27 września w Krakowie odbyła się konferencja Produkcja Lean „Dzięki ludziom, przez procesy, aż po system”. Organizatorzy postanowili transmitować konferencję na żywo w internecie - udostępnili również prelekcje do wysłuchania po konferencji.
Podczas konferencji Produkcja Lean, uczestnicy mogli wysłuchać dziewięciu prelekcji i uczestniczyć w panelach dyskusyjnych. Organizator udostępnił dwie prelekcje publicznie.

Pierwsza, udostępniona publicznie prelekcja, poprowadzona była przez Marcina Wawera z Lean Action Plan, który zestawił w batalii Excel naprzeciw systemom ERP. Połowa polskich firm przyznaje, że nie wykorzystuje ERP w pełni. Pokazując z początku prezentacji grę (popularnego „Snake” – wężyka z telefonów komórkowych sprzed dziesięciu lat) stworzoną właśnie w Excelu, zwrócił uwagę na ogromne możliwości tego programu. Pokazał również, jak skutecznie planować w arkuszu Excela, który automatycznie podpowiada zlecenia, dostępne materiały, czy odpowiednich pracowników do wykonania tych zadań. A może chcielibyśmy zbierać dane z produkcji? Tu również odpowiedzią jest Excel. Poniżej prelekcja „SAP czy inny ERP? Excel!”:



Transformacja firmy – tworzenie wzajemnie uzupełniającego się systemu, to prelekcja Patryka Cichorczyka z Vitroform, który pokazuje, że mamy do czynienia z systemami każdego dnia, używając ich nawet nieświadomie. To wyrażenie nie tylko powinno być  przypisywane systemom komputerowym. Systemem w pojęciu definicyjnym jest m.in. samochód, który umożliwia nam przemieszczanie pomiędzy punktami A i B. System, to zdefiniowane, opierające się o narzędzia, ludzi, umiejętności i nawyki doskonalenie przedsiębiorstwa. Jak przejść przez poszczególne kroki transformacji? Opowiada Patryk Cichorczyk:



Pozostałe prelekcje są dostępne po zapisaniu się newlsettera organizatora. Konferencja odbyła się na Wydziale Zarządzania krakowskiej uczelni - Akademii Górniczo-Hutniczej.
KB


Pozostałe aktualności Lean

 • Badanie benchmarkingu Lean

  benchmarking-lean-badanie

  I Ogólnopolskie badanie Benchmarkingu stosowania koncepcji lean management i pierwsza w Polsce książka pt: „Benchmarking koncepcji lean management na przykładzie przedsiębiorstw w Polsce”.

 • Od doskonalenia sprzedaży po optymalizacje w urzędzie – relacja z VI Forum Praktyków BPM

  relacja-forum-prkatykow-bpm

  W dniach 22-23 października w siedzibie Business Center Club w pałacu Lubomirskich w Warszawie, już po raz szósty odbyło się Forum Praktyków BPM. Jego uczestnikami są osoby zajmujące się doskonaleniem procesów w sektorze prywatnym i administracji publicznej.

 • Szacunek, dwa spojrzenia, dwa światy - relacja z Lean Polak Potrafi

  relacja-lean-w-polskich-realiach

  Konferencja Polak Potrafi - Lean w polskich realiach odbyła się w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej. W miejscu, które jest utożsamieniem tego, że Polak potrafi działać w zespole, w jednym kierunku. 19 października rozmawialiśmy tu o tym, czy tak samo jest dziś, w walce o doskonalenie miejsc pracy w polskich przedsiębiorstwach.

Komentarze





Śledź nas w social media Aktualności  
Badanie benchmarkingu Lean

I Ogólnopolskie badanie Benchmarkingu stosowania koncepcji lean management i pierwsza w Polsce książka pt: „Benchmarking koncepcji lean management na przykładzie przedsiębiorstw w Polsce”.

Polecamy
Kalendarz konferencji Lean  
  Listopad 2018  
PON WT ŚR CZW PT SOB NDZ
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
PatronujemyŚledź nas na Facebooku