Aktualności Lean

 

O Excelu i systemowym działaniu w doskonaleniu – zapis wideo prelekcji konferencji Produkcja Lean

 Dodano: 2018-10-20
27 września w Krakowie odbyła się konferencja Produkcja Lean „Dzięki ludziom, przez procesy, aż po system”. Organizatorzy postanowili transmitować konferencję na żywo w internecie - udostępnili również prelekcje do wysłuchania po konferencji.
Podczas konferencji Produkcja Lean, uczestnicy mogli wysłuchać dziewięciu prelekcji i uczestniczyć w panelach dyskusyjnych. Organizator udostępnił dwie prelekcje publicznie.

Pierwsza, udostępniona publicznie prelekcja, poprowadzona była przez Marcina Wawera z Lean Action Plan, który zestawił w batalii Excel naprzeciw systemom ERP. Połowa polskich firm przyznaje, że nie wykorzystuje ERP w pełni. Pokazując z początku prezentacji grę (popularnego „Snake” – wężyka z telefonów komórkowych sprzed dziesięciu lat) stworzoną właśnie w Excelu, zwrócił uwagę na ogromne możliwości tego programu. Pokazał również, jak skutecznie planować w arkuszu Excela, który automatycznie podpowiada zlecenia, dostępne materiały, czy odpowiednich pracowników do wykonania tych zadań. A może chcielibyśmy zbierać dane z produkcji? Tu również odpowiedzią jest Excel. Poniżej prelekcja „SAP czy inny ERP? Excel!”:Transformacja firmy – tworzenie wzajemnie uzupełniającego się systemu, to prelekcja Patryka Cichorczyka z Vitroform, który pokazuje, że mamy do czynienia z systemami każdego dnia, używając ich nawet nieświadomie. To wyrażenie nie tylko powinno być  przypisywane systemom komputerowym. Systemem w pojęciu definicyjnym jest m.in. samochód, który umożliwia nam przemieszczanie pomiędzy punktami A i B. System, to zdefiniowane, opierające się o narzędzia, ludzi, umiejętności i nawyki doskonalenie przedsiębiorstwa. Jak przejść przez poszczególne kroki transformacji? Opowiada Patryk Cichorczyk:Pozostałe prelekcje są dostępne po zapisaniu się newlsettera organizatora. Konferencja odbyła się na Wydziale Zarządzania krakowskiej uczelni - Akademii Górniczo-Hutniczej.
KB


Pozostałe aktualności Lean

Technologie wspierające Lean

PARTNERZY SEKCJI:

3DGence

Komentarze

Śledź nas w social media Aktualności  
Szukać marnotrawstw w procesie, czy jeszcze zanim proces powstanie – relacja z konferencji ABK

30 maja miała miejsce 15. Konferencja Lean | SixSigma. Tradycyjnie, odbyła w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej, w której każdego roku sala na sześćset osób w połowie wydarzenia transformuje się, kierując uczestników po przerwie na trzy st ...

PolecamyPatronujemyŚledź nas na Facebooku