Aktualności Lean

 

O Excelu i systemowym działaniu w doskonaleniu – zapis wideo prelekcji konferencji Produkcja Lean

 Dodano: 2018-10-20
27 września w Krakowie odbyła się konferencja Produkcja Lean „Dzięki ludziom, przez procesy, aż po system”. Organizatorzy postanowili transmitować konferencję na żywo w internecie - udostępnili również prelekcje do wysłuchania po konferencji.
Podczas konferencji Produkcja Lean, uczestnicy mogli wysłuchać dziewięciu prelekcji i uczestniczyć w panelach dyskusyjnych. Organizator udostępnił dwie prelekcje publicznie.

Pierwsza, udostępniona publicznie prelekcja, poprowadzona była przez Marcina Wawera z Lean Action Plan, który zestawił w batalii Excel naprzeciw systemom ERP. Połowa polskich firm przyznaje, że nie wykorzystuje ERP w pełni. Pokazując z początku prezentacji grę (popularnego „Snake” – wężyka z telefonów komórkowych sprzed dziesięciu lat) stworzoną właśnie w Excelu, zwrócił uwagę na ogromne możliwości tego programu. Pokazał również, jak skutecznie planować w arkuszu Excela, który automatycznie podpowiada zlecenia, dostępne materiały, czy odpowiednich pracowników do wykonania tych zadań. A może chcielibyśmy zbierać dane z produkcji? Tu również odpowiedzią jest Excel. Poniżej prelekcja „SAP czy inny ERP? Excel!”:Transformacja firmy – tworzenie wzajemnie uzupełniającego się systemu, to prelekcja Patryka Cichorczyka z Vitroform, który pokazuje, że mamy do czynienia z systemami każdego dnia, używając ich nawet nieświadomie. To wyrażenie nie tylko powinno być  przypisywane systemom komputerowym. Systemem w pojęciu definicyjnym jest m.in. samochód, który umożliwia nam przemieszczanie pomiędzy punktami A i B. System, to zdefiniowane, opierające się o narzędzia, ludzi, umiejętności i nawyki doskonalenie przedsiębiorstwa. Jak przejść przez poszczególne kroki transformacji? Opowiada Patryk Cichorczyk:Pozostałe prelekcje są dostępne po zapisaniu się newlsettera organizatora. Konferencja odbyła się na Wydziale Zarządzania krakowskiej uczelni - Akademii Górniczo-Hutniczej.
KB


Pozostałe aktualności Lean

Technologie wspierające Lean

PARTNERZY SEKCJI:

3DGence

Komentarze

Śledź nas w social media Aktualności  
Papier i technologia XXI wieku współdziałają razem w intralogistyce – relacja z konferencji

8 i 9 czerwca spotkaliśmy się na wirtualnej konferencji „E-intralogistyka 4.0” organizowanej przez MOVIDA, podczas której przedstawiono interesujące studia przypadków związane z nowoczesną i zrobotyzowaną logistyką, a zaproszono do wirtualnej wizyty ...

Robotyzacja poprzez RPA, ale nie jako panaceum na złe procesy – relacja

7 kwietnia spotkaliśmy się wraz z ponad setką uczestników na konferencji BPA Summit. Rzecz jasna, ze względu na podjęte restrykcje, nie w sali konferencyjnej, ale w sieci. Organizatorzy, trzeba przyznać, podeszli do wydarzenia z pomysłem i z pełnym p ...

Polecamy
Kalendarz konferencji Lean  
  Lipiec 2020  
PON WT ŚR CZW PT SOB NDZ
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
PatronujemyWyszukiwarka
Śledź nas na Facebooku