Aktualności Lean

 

Leanowe, interaktywne przedsięwzięcie na Polak Potrafi

 Dodano: 2018-08-27
A gdyby tak stworzyć książkę żyjącą swoim życiem? Jacek Kukiz, członek Stowarzyszenia Lean Management Polska, postanowił zebrać grupę osób, która sprawi, że papier połączy się z internetem. Do projektu można dołączyć m.in. przez portal Polak Potrafi. Zapraszamy do przeczytania poniższego zaproszenia autora.
Powstaje nowa książka o narzędziach LEAN! Specjalnie nie piszę kolejna, ponieważ podejścia autora jest całkowicie nowatorskie! Tak naprawdę jest to pierwszy projekt w Polsce  (a może i na świecie) KSIĄŻKI INTERAKTYWNEJ.

Papier i internet

Projekt łączy w sobie dwa główne elementy. Pierwszy to „zwykła” książka papierowa, choć tak naprawdę właśnie nie będzie ona zwykła! Będą w niej zamieszczone kody QR, a każdy taki kod będzie prowadził do dedykowanej strony internetowej, gdzie będzie zamieszczony rozszerzony opis narzędzia.

Drugi element, to właśnie strony internetowe, gdzie opisy narzędzi będą bardziej rozbudowane oraz uzupełnione o zdjęcia i rysunki.

I teraz najważniejsze. Jeden autor, to jedno spojrzenie, jakiekolwiek by jego doświadczenie nie było, to wciąż jest to tylko spojrzenie jednej osoby. Jednak nie w tym przypadku! W projekcie bierze udział ponad 40 partnerów merytorycznych. Opracowują oni materiały na strony internetowe! Jest to ważne, ponieważ czytelnik będzie mógł poznać różne podejścia do danego narzędzia!

Istotne dla firm jest to, że będą one mogły zamieścić kody QR w miejscach łatwo dostępnych dla swoich pracowników. Dzięki czemu otrzymają oni możliwość samodzielnego zapoznania się z materiałami wykorzystując dostęp mobilny! Jednym słowem, każdy pracownik będzie miał dostęp do materiałów nawet nie posiadając samej książki!

Wsparcie przez crouwdsourcing

Ale to jeszcze nie wszystko. Jednym z elementów projektu jest to, że po zakupie każdy czytelnik, będzie miał możliwość otrzymać wsparcie!

To pierwsza książka na rynku, która wchodzi w interakcję z czytelnikiem!

Książka jest obecnie w trakcie pisania, a wydanie planowane jest na październik 2018.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia strony projektu: www.kanban.pl oraz do wsparcia projektu na portalu PolakPotrafi.pl
mat. informacyjne


Pozostałe aktualności Lean

Technologie wspierające Lean

PARTNERZY SEKCJI:

3DGence

Komentarze